Alternatyvus probiotikų šaltinis: vandens kefyras (ryžių grybas) – kas tai?

  • Alternatyvus probiotikų šaltinis: vandens kefyras (ryžių grybas) – kas tai?

    Pastaraisiais metais probiotikai labai išpopuliarėjo, nes vis daugiau žmonių supranta, koks svarbus jų vaidmuo, norint palaikyti sveiką žarnyno mikroflorą. Probiotikai – tai gyvi mikroorganizmai, dar vadinami gerosiomis bakterijomis, manoma, kad jos daro teigiamą poveikį žmogaus organizmui, ypač virškinimo sistemai. Virškinimo trakto bakterijos yra būtinos virškinimo fiziologijoje, nes be jų gali prasidėti įvairūs sveikatos sutrikimai ir ligos. Dažnai manoma, kad probiotikų galima rasti tik vaistinėse, bet jų galima rasti ir maiste, tokiame kaip jogurtas, rauginti kopūstai ar kimči. Tai yra įprasti probiotikų šaltiniai, tačiau yra ir kita, mažiau žinoma, bet ne mažiau veiksminga alternatyva – vandens kefyras. Šiame įraše kalbėsime apie tai, kas yra vandens kefyras ir kokia jo nauda.

    Vandens kefyras – kas tai?

    Vandens kefyras, dar vadinamas Ryžių grybu – tai neapdorotas natūralios fermentacijos gėrimas, kuris gaminamas auginant tam tikras bakterijų ir mielių padermes saldžiame vandens tirpale. Skirtingai nuo žinomesnio pieno kefyro, vandens kefyras yra be pieno, todėl tinka ir tiems, kurie netoleruoja pieno produktų arba yra veganai. Kefyro grūdelius, kurie naudojami cukraus vandeniui fermentuoti, sudaro simbiotinė bakterijų ir mielių kultūra, kuri sukuria putojantį ir probiotinių medžiagų turtingą gėrimą.

    Iš ko gaminamas vandens kefyras?

    • Cukrus: tai pagrindinė fermentacijos sudedamoji dalis. Cukrus yra labai svarbus, kad bakterijos ir mielės galėtų klestėti ir gaminti probiotikus.

    • Kefyro grūdeliai (bakterijų kolonijos): tai mažos želatininės granulės, kuriose yra įvairių naudingų mikroorganizmų padermių. Grūdeliai yra atsakingi už vandens su cukrumi fermentavimą ir pavertimą vandens kefyru.

    • Aromatai ir priedai: kad pagerintumėte vandens kefyro fermentaciją ir skonį, fermentacijos proceso metu galite pridėti džiovintų vaisių. Dažniausiai naudojamos razinos, kurios įdedamos kartu su grūdeliais pirmosios fermentacijos metu.

    Gerosios vandens kefyro savybės

    • Probiotikai: panašiai kaip jogurtas ir kiti fermentuoti maisto produktai, vandens kefyras yra probiotikų šaltinis. Šie gyvi mikroorganizmai gali padėti palaikyti darnią žarnyno bakterijų pusiausvyrą, palaikyti virškinimą ir sustiprinti imuninę sistemą.

    • Geras virškinimas: vandens kefyras padeda palengvinti virškinimo problemas, tokias kaip pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas. Vandens kefyre esantys probiotikai  gali padėti palaikyti darnią žarnyno veiklą, pagerinti maistinių medžiagų įsisavinimą.

    • Be laktozės: kadangi vandens kefyras gaminamas iš cukrinio vandens, jis puikiai tinka žmonėms, kurie netoleruoja laktozės arba vengia pieno produktų.

    • Mažai kalorijų: vandens kefyras yra mažo kaloringumo, todėl jį gali rinktis ir tie, kurie stebi suvartojamų kalorijų kiekį. Taip pat tai puiki alternatyva saldiems, gazuotiems gėrimams. Fermentuodami vandens kefyrą namuose, visuomet galite kontroliuoti cukraus kiekį ir tuo pačiu kalorijas gėrime.

    • Turtingas naudingų medžiagų: be probiotikų, vandens kefyre yra gausu vitaminų, tokių kaip magnis, vitaminas B, K, taip pat ir įvairių organinių rūgščių, pavyzdžiui, folio ir acto.

    Vandens kefyras yra skanus ir maistingas alternatyvus probiotikų šaltinis. Įtraukę šį gėrimą į savo mitybą, galite sustiprinti žarnyno veiklą, pagerinti virškinimą ir mėgautis gaiviu, mažai kalorijų turinčiu gėrimu. Tai universalus gėrimas ir gali būti įvairiai pagardintas, todėl jis puikiai papildys jūsų sveikatingumo rutiną. Išbandyti ir atrasti naujų skonių galite ir pas mus – „Tealure“. Čia rasite ne tik įvairių šio gėrimo skonių, bet taip pat ir vandens kefyro rinkinį, kurį nesunkiai galėsite pasigaminti namuose pagal savo skonį. Taigi išbandykite šį gėrimą ir mėgaukitės daugybe jo teikiamų privalumų!